CSR – SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

CSR to skrót od angielskiego określenia corporate social responsability . Czyli społeczna odpowiedzialność biznesu - odpowiedzialność, która ma wpływ na otoczenie.

CSR to nie strategia marketingowa, to filozofia i strategia działania firmy.
Wg. Magdalena Krzysztofik (ekspert ds. CSR ) CSR polega na przestrzeganiu jednej prostej zasady:  byciu fair. Wobec pracowników, podwykonawców, konsumentów, inwestorów, środowiska, lokalnych społeczności.
 Oczywiście taka filozofia może być potraktowana przez firmy/korporacje, jako trend, który warto wykorzystać. Działania CSR mają podobny wydźwięk jak działania charytatywne, ale nie są z nimi tożsame. Podobne jest to, że pewnym momencie nie liczą się intencje „dobroczyńców”, wolontariuszów a fakt, że przez to co robią wydarza się coś pozytywnego i jest to czysta korzyść.
Działania CRS bywają dobrowolne, ale przede wszystkim są regulowane poprzez normy ustanawiane przez instytucje oraz zobowiązania prawno-ustawowe.
A co dla Makro-Work jest ważnym obszarem działań CRS?  Zdaniem prezes agencji Macro-Work Anety Janik Barciś:
„W praktyce ta „filozofia” dotyka wielu dziedzin, ale dla nas najważniejsze są standardy związane z przestrzeganiem praw człowieka”.
To nasze relacje z pracownikiem i kontrahentem i dbanie o jednych i drugich przy zachowaniu uczciwych praktyk rynkowych. To zachęcenia naszych pracowników do działań prospołecznych
Macro-Work wspiera akcje charytatywne i skupia się na jednostkowych przypadkach. Cieszymy się  gdy nasze działania są dostrzegane i doceniane. W tym roku otrzymaliśmy nagrodę Henryk 2017 przyznaną przez  szkołę podstawową im. H. Sienkiewicza  w Kamienicy Polskiej. Jesteśmy zmobilizowani do następnych działań.
Staramy się działać proekologiczne w obszarze naszej firmy np. zastępujemy tradycyjny druk przekazem elektronicznym, może banalne, ale świadome. Jesteśmy otwarci na raportowanie społeczne, a kampanie społeczne to obszar, w którym Macro-Work doskonale się odnajduje.
Jesteśmy wraz Stowarzyszeniem Agencji Zatrudnienia organizatorem ogólnopolskiej akcji DzieńZmian. Promujemy legalne i bezpieczne zatrudnienia. Organizujemy cykle bezpłatnych warsztatów na uczelniach i w szkołach w całej Polsce.
Dlaczego chwalimy się naszymi działaniami? Dlatego, że rola bycia odpowiedzialnym społecznie jest nam bardzo bliska. Widzimy korzyści jakie z tego wynikają i zachęcamy wszystkich do działań zgodnych z  CRS. Można zaczynać tak jak my od małych inicjatyw od wprowadzenia kodeksu etycznego we własnym przedsiębiorstwie. Sami udowadniamy, że można!
Dekabrystów 35b
42-218 Częstochowa
+48 34 367 15 50
biuro@macrowork.pl
© 2016 • All Rights Reserved