10 NAJBARDZIEJ POŻĄDANYCH ZAWODÓW W 2018 ROKU

Rok 2017 upłynął nam z rekordowo niskim bezrobociem, a jak będzie w 2018, czy możemy już mówić o zawodach, którymi warto się zainteresować?
Mając na uwadze najnowsze badania Haysa tak możemy wyróżnić takie zawody!


1.PROGRAMISTA
Wyzwaniem dla firm reprezentujących wszystkie sektory będzie stworzenie struktur, które połączą biznes z IT oraz będą w pełni korzystać z możliwości, jakie oferują nowoczesne technologie. Oznacza to dalszy wzrost zapotrzebowania na usługi doświadczonych programistów. Firmy w szczególności poszukują ekspertów Java (ze względu na szerokie zastosowanie tego języka programowania).
2. SPECJALISTA DS. CYBERBEZPIECZEŃSTWA
Kwestia cyberbezpieczeństwa jest szczególnie ważna w branży bankowej i ubezpieczeń, ale ze względu na rosnącą liczbę osób wykorzystujących internet do realizacji różnego rodzaju transakcji, bezpieczeństwo danych, coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Zwiększenie zapotrzebowania na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa jest szczególnie zauważalne w sektorze finansowym z powodu stałego wzrostu znaczenia fintechów. Dodatkowe wyzwania dyktuje również unijna reforma zasad ochrony danych, która wejdzie w życie w 2018 roku.
3. ANALITYK FINANSOWY/BIZNESOWY
Coraz więcej zagranicznych firm decyduje się na otworzenie swoich oddziałów w Polsce. To z kolei sprawia, że analiza danych finansowych i biznesowych coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Pełne zrozumienie aktualnych finansów firmy daje szansę na postawienie trafnych prognoz na przyszłość, co umożliwi zaplanowanie krótko- i długofalowych działań. Dlatego też analitycy mogą liczyć na wiele ciekawych ofert pracy oraz wzrost wynagrodzeń.
4. SPECJALISTA DS. E-COMMERCE
Sprzedaż wielokanałowa staje się normą w handlu detalicznym. Sieci dążą do stworzenia ścieżki zakupowej, która byłaby spójna zarówno w środowisku internetowym, jak i sklepach stacjonarnych. Ten trend zwiększy popyt na specjalistów oraz menedżerów będących ekspertami w zagadnieniach handlu internetowego.
5. INŻYNIER BADAWCZO-ROZWOJOWY (R&D)
Pracodawcy reprezentujący branżę produkcyjną i energetyczną będą poszukiwać inżynierów wyspecjalizowanych w obszarze badań i rozwoju. To efekt masowego wprowadzania nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań zarówno do procesu produkcyjnego, jak i produktów oraz usług oferowanych klientom. Płace inżynierów wzrosną najbardziej w firmach zorientowanych na rynki zagraniczne.
6. COMMUNITY MANAGER
Community manager to osoba odpowiedzialna za utrzymywanie dobrych relacji deweloperów z najemcami przestrzeni biurowej i komercyjnej oraz za kreowanie wartości danego miejsca. Profesja zyskuje na popularności, bo  rywalizacja deweloperów jest coraz ostrzejsza.
7. SPECJALISTA DS. EMPLOYER BRANDINGU
Obserwowany w wielu branżach rynek pracownika zmusza pracodawców do wdrożenia nowych sposobów przyciągania kandydatów do pracy oraz budowania atrakcyjnej marki pracodawcy na rynku. Coraz częściej zdarza się, że w sytuacji, gdy specjalista otrzymuje kilka podobnych ofert pracy, ostatecznie wybiera firmę o dobrej renomie, przyjaznej kulturze organizacyjnej oraz licznych możliwościach rozwoju. Stąd też w działach firm coraz częściej pojawiają się stanowiska polegające wyłącznie na budowaniu marki pracodawcy, a zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów rośnie.
8. LOGISTYK
Funkcje logistyczne intensywnie rozwijają się i pełnią coraz bardziej strategiczną rolę w strukturach przedsiębiorstw.
Przykładem branży, gdzie ich znaczenie dynamicznie rośnie, są centra nowoczesnych usług dla biznesu. Przenoszenie do polskich centrów kompleksowych funkcji logistycznych zwiększy liczbę ofert pracy skierowanych do logistyków ze znajomością różnych języków obcych, co poskutkuje wieloma atrakcyjnymi możliwościami rozwoju zawodowego.
9. COMMUNITY MANAGER
Community manager to osoba odpowiedzialna za utrzymywanie dobrych relacji deweloperów z najemcami przestrzeni biurowej i komercyjnej oraz za kreowanie wartości danego miejsca. Profesja zyskuje na popularności, bo  rywalizacja deweloperów jest coraz ostrzejsza
10. SPECJALISTA DS. ROZWOJU W BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ
Sektor farmaceutyczny stale stawia na nowe technologie i rozwój. Innowacje pozwalają na produkcję coraz to nowocześniejszych leków. Wynagrodzenia ekspertów w obszarze badań i rozwoju w branży farmaceutycznej wzrosną o 10 proc., a to przełoży się na atrakcyjność ofert.
Źródło: https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/kariera/najlepsze-zawody-w-2018-roku-od-hays-dla-bi-polska/xqhnxdc
Dekabrystów 35b
42-218 Częstochowa
+48 34 367 15 50
biuro@macrowork.pl
© 2016 • All Rights Reserved